Barbara Gawryluk odwiedziła czytelników w Aleksandrowie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 września 2021

W dniu 21 września 2021 roku odbyło się w Aleksandrowie spotkanie autorskie z pisarką Barbarą Gawryluk. Uczestniczyły w nim dziewczynki z DKK „Okładka” i dzieci z klas czwartych ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w  Aleksandrowie. Spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie wspólnie z Dyskusyjnym Klubem Książki „Okładka”. W jego organizację zaangażowała się także bibliotekarka szkolna pani Ewa Jastrzębska  oraz nauczyciele Ewelina Skałecka i Urszula Brodziak.

Barbara Gawryluk - autorka książek dla dzieci, dziennikarka związana  z Radiem Kraków, w którym prowadzi autorską audycję „Alfabet”, tłumaczka szwedzkiej literatury dziecięcej, laureatka wielu prestiżowych literackich nagród. Ostatnio jej książka Dżok. Legenda o psiej wierności została wpisana na listę Fundacji ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom” dwudziestu najbardziej wartościowych  książek. Dzieci cenią ją za mistrzowskie przenoszenie realnych wydarzeń do świata literatury. Jej książki to mądre i ciepłe opowieści  z elementami przygody oraz humoru.

Pisarka podczas spotkania opowiedziała  aleksandrowskim czytelnikom o zawodzie dziennikarza i o tym jak powstają książki, szczególnie te oparte na faktach.  Autorka przybliżyła dzieciom tajniki powstawania kilku swoich książek  jak chociażby: wspomniany wcześniej Dżok. Legenda o psiej wierności, Baltic. Pies, który płynął na krze, Klifka. Opowieść o foczce, która szukała mamy czy o serii wydanej przez Wydawnictwo „Zielona Sowa”  przedstawiającej historie niezwykłych psów.  Autorka czytała także fragmenty niektórych z nich. Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały tych opowieści literackich, o przygodach  zwierzaków.  Mogły również zobaczyć na fotografiach ze zbiorów autorki, prawdziwych bohaterów z jej książek. Pokazała uczestnikom spotkania  także najnowszy tom z serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai Martina Widmarka, (której jest tłumaczką z języka szwedzkiego) oraz opowiedziała o odznaczeniu,  jakie otrzymała od króla Szwecji.  Na koniec spotkania Barbara Gawryluk odpowiadała na pytania publiczności. Następnie podpisywała swoje książki.  Na zakończenie klubowiczki podziękowały pisarce za bardzo ciekawe spotkanie.  Publiczność nie tylko poznała  twórczość autorki ale również dowiedziała się  jak mądre i odważne mogą być psy czy inne zwierzęta.

Wydarzenie to zostało sfinansowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, który jest realizowany we współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lubinie.  Spotkanie z pisarzem to jedna z najlepszych form promowania czytelnictwa i tym razem tak było w Aleksandrowie.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-09-27
Data publikacji:2021-09-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:180