Podsumowanie X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „ Malowane poezją”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 kwietnia 2017

Gminna Biblioteka Publiczna wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny, Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie i Urzędem Gminy Aleksandrów zorganizowała dziesiątą edycję konkursu plastycznego pn. „MALOWANE POEZJĄ” o zasięgu ogólnopolskim dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Polska Izba Książki, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Wójt Gminy Aleksandrów, natomiast patronat medialny: „Portal Księgarski”, „Poradnik Bibliotekarza, „Guliwer” i „Nowa Gazeta Biłgorajska”.

Cieszymy się ogromnie, że również w tej edycji wzięło udział tak wielu uczestników. Na konkurs wpłynęło ze 123 instytucji, z terenu całej Polski (szkół, bibliotek, świetlic, domów kultury, klubów) ogółem 1437 prac w trzech kategoriach wiekowych (klasy I-III szkoły podstawowej – 711 prac, klasy IV-VI szkoły podstawowej - 488 prac, klasy I-III gimnazjum-238 prac).

Przedstawiamy poniżej wyniki oceny. Komisja Konkursowa w składzie: Anna Świca (nauczyciel plastyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju), Wanda Buczek (instruktor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju) i Paulina Kozak (plastyk, grafik komputerowy) przyznała nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

I kategoria (klasy I-III szkoły podstawowej)

  1. nagroda główna - Sasza Czuchra, kl. II Zespół Szkół w Żdanowie- Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem- „Kot” Maria Duławska

  2. nagroda główna - Adrianna Skawińska, kl. II Zespół Szkół w Graboszycach- „Stonoga” Jan Brzechwa

  3. nagroda główna - Aleksander Góra, kl. III Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie- „Inne żniwa” Leszek Posyniak

  4. nagroda główna - Weronika Kudyk, kl. II Szkoła Podstawowa w Pniówku- Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem- „Powróciły do domu bociany” Jan Kasprowicz

  5. nagroda główna - Karol Nasiłowski- kl. I Pałac Młodzieży w Warszawie- „Lokomotywa” Julian Tuwim

  6. nagroda główna - Piotr Makowski, kl. III Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Chełmie- „Szczenięta” Ewa Szelburg- Zarembina

  7. nagroda główna - Zuzanna Szymczak, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie, świetlica szkolna- „Fruwająca krowa” Jan Brzechwa

  8. wyróżnienie - Jakub Szuwara, kl. IIISzkoła Podstawowa w Pniówku- Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem- „Sowa i księżyc” Wanda Chotomska

  9. wyróżnienie - Róża Mytych, kl. II Pałac Młodzieży w Warszawie- „Wiślana Syrenka” Tadeusz Kubiak

  10. wyróżnienie - Gabriel Zawadzki, kl. III Szkoła Podstawowa w Pniówku- Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem- „Pszczoły” Kazimierz Przylepa

  11. wyróżnienie - Zuzanna Łysiak, kl. III Szkoła Podstawowa nr 3 im. doktora Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim- „Jesienny wiatr” Władysław Broniewski

  12. wyróżnienie - Martyna Iwanicka, kl. III Szkoła Podstawowa nr 3 im. doktora Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim- „Ponuraczek” Wiesław Zieliński

  13. wyróżnienie - Weronika Furmankiewicz, kl. I Pałac Młodzieży w Warszawie- „Aniołki” Hanna Niewiadomska

 II kategoria (klasy IV-VI szkoły podstawowej)

  1. nagroda główna - Antonina Olech, kl. VI Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku- „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” Julian Tuwim

  2. nagroda główna - Karolina Szmołda, kl. VI Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu- „Kolorowe Anioły” Beata Kołodziej

  3. nagroda główna - Oliwia Gryszpanowicz, kl. IV Pałac Młodzieży w Warszawie- „Ptasie radio” Julian Tuwim

  4. nagroda główna - Miłosz Wojtasiński, kl. VI Szkoła Podstawowa im. 24 lutego 1863 r. w Małogoszczy- „Ulewa” Adam Asnyk

  5. wyróżnienie - Paweł Kobeszko, kl. IVMłodzieżowy Dom Kultury w Lęborku- „Abecadło” Julian Tuwim

  6. wyróżnienie - Zuzanna Bielak, kl. IV Miejski Zespół Szkół nr 3 w Biłgoraju- „Dziesięć bałwanków” Wanda Chotomska

  7. wyróżnienie - Oliwia Łuc, kl. VI Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku- „Psalm o kasztanku” Tadeusz Nowak

  8. wyróżnienie - Paweł Bil, kl. VI Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie- „Pająk” Michał Rusinek

  9. wyróżnienie - Maja Noszczak, kl. IV Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Czekanowie- „Reduta Ordona” Adama Mickiewicz

  10. wyróżnienie - Maja Rozwadowska, kl. V Zespół Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach- Szkoła Podstawowa- „Wiewiórka” Władysław Broniewski

III kategoria (klasy I-III gimnazjum)

  1. nagroda główna - Julia Sienkiewicz, kl. I Gimnazjum w Zespole Szkół w Wysokiem- „Sen” Maria Pawlikowska- Jasnorzewska

  2. nagroda główna - Iga Czechowska, kl. III Zespół Szkół Ziemi Lubelskiej w Niemcach- Gimnazjum nr 1 w Niemcach- „Gwiazda śnieżna” Maria Pawlikowska - Jasnorzewska

  3. nagroda główna - Daria Kuśmierkiewicz, kl. II Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju- „Menuet” Stanisław Grochowiak

  4. nagroda główna - Emilia Gałka, kl. II Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju- „Mój przyjaciel koń” Franciszek Święcicki

  5. nagroda główna - Weronika Mituniewicz, Zespól Szkół w Legionowie- „Wierzba przydrożna” Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

  6. nagroda główna - Marta Domagała, kl. II Zespół Szkól w Bilczy- „Letni wieczór” Adama Asnyk

  7. wyróżnienie - Sandra Jeżewska, kl. III Zespół Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach-Gimnazjum nr 1 w Niemcach- „Jesień” Józef Czechowicz

  8. wyróżnienie - Aleksandra Okoń, kl. II Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju- „Zegarek” Jan Brzechwa

  9. wyróżnienie - Patrycja Sierkowska, kl. III Zespół Szkół w Zwierzyńcu Gimnazjum Publiczne im. Róży Zamoyskiej w Zwierzyńcu- „Pytania” Józef Ratajczak

  10. wyróżnienie - Patrycja Różańska, kl. III Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni- „Krzak dzikiej róży w ciemnych Smreczynach ”Jan Kasprowicz

  11. wyróżnienie - Beata Pawlicha, kl. III Gimnazjum im. Jana Pawła II w Księżpolu- „Warszawa” Krzysztof Kamil Baczyńsk

Kwalifikacja do wystawy:

I kategoria (klasy I-III szkoły podstawowej)

  1. Jan Misiewicz, kl. III Pałac Młodzieży w Warszawie- „Wóz strażacki” Kazimierz Przylepa

  2. Milan Junak, kl. II Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu- „Pani Jesień” Maria Dąbrowska

  3. Antonina Wawręty, kl. III Zespół Szkół w Żdanowie- Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem- „Osioł” Maria Duławska

  4. Igor Ozimek, kl. III Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej- „Pudelek” Ewa Stadmuller

  5. Ania Dudzicz, kl. III Zespół Szkół w Płoskiem- Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem- „Koty” Maria Duławska

  6. Katarzyna Teterycz, kl. IISzkoła Podstawowa nr 3 im. doktora Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim- „Szybki kurs tańca towarzyskiego” Rafał Witek

  7. Alicja Krępińska, kl. ISzkoła Podstawowa w Pniówku- Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem- „Pszczółki” Maria Konopnicka

  8. Emilia Radziszewska, Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach- „Jeż” Maria Duławska

  9. Lena Kulczyńska, kl. III Szkoła Podstawowa nr 3 im. doktora Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim- „Wróżki czterech pór roku” Anna Kwiecińska- Utkin

  10. Oliwia Malczewska, kl. I Szkoła Podstawowa w Pniówku- Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem- „Czysty kotek” Stanisław Jachowicz

II kategoria (klasy IV-VI szkoły podstawowej)

  1. Marta Wasilewska, kl. VI Pałac Młodzieży w Warszawie- „Róża” Tadeusz Różewicz

  2. Agata Mejna, kl. VMłodzieżowy Dom Kultury w Lęborku- „Kotek” Julian Tuwim

  3. Dawid Nowosad, kl. V, Szkoła Podstawowa w Mokrem- Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem- „Garnek” Maria Duławska

  4. Kacper Rusek, kl. V Szkoła Podstawowa nr 18 im. Władysława Broniewskiego w Dąbrowie Górniczej- „Na straganie” Jan Brzechwa

  5. Mateusz Kibler, kl. VI Szkoła Podstawowa nr 8 w Legionowie- „Bzura” Witold Domański

  6. Agnieszka Trawińska, kl. VI Pałac Młodzieży w Warszawie- „Mój pies” Józef Ratajczak

  7. Milena Dziwura, kl. V Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie- „Ptak” Julian Tuwim

  8. Kinga Kaziród, kl. VI Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu- „Jesień na wsi” Anna Przemyska

  9. Maja Piebrusiak, kl. VI Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu- „Pokochaj jesień” Tadeusz Karasiewicz

  10. Alicja Nizio, kl. VI Zespół Szkół im. Z. Krawieckiej w Majdanie Starym- „Zachód słońca” Maria Pawlikowska Jasnorzewska”

III kategoria (klasy I-III gimnazjum)

  1. Natalia Mazur, kl. IIIZespół Szkół w Zwierzyńcu Gimnazjum Publiczne im. Róży Zamoyskiej w Zwierzyńcu- „Wieża” Stanisław Baliński

  2. Justyna Rzemieniuk, kl. II Zespół Szkół w Płoskiem- Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem-- „Zakochani” Maria Pawlikowska- Jasnorzewska

  3. Milena Patłaczeńska, kl. III Gimnazjum im. Jana Pawła II w Księżpolu- „Ciąg żurawi” Leopold Staff

  4. Katarzyna Rybkowska, kl. III Gimnazjum nr 4 im. A. Kamińskiego w Legionowie- „Wierzba” Janusz Ork

Uroczyste podsumowanie konkursu jest planowane na dzień 10 maja 2017 roku o godz. 11°° (organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany terminu podsumowania), na które już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich nagrodzonych wraz z opiekunami.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Komisja podczas pracy

    Komisja podczas pracy