Dlaczego lubimy czytać książki?- wystawa w Aleksandrowie i Vianie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 kwietnia 2017

Najciekawsze wypowiedzi czytelników polskich i hiszpańskich (w językach narodowych oraz języku angielskim) kończących zdanie „Lubię czytać książki, bo…” można przeczytać na bliźniaczych wystawach pod tym samym tytułem. Ekspozycję prezentuje Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie i Biblioteca Pública de Viana w Hiszpanii z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który przypada 23 kwietnia.

W organizację wystawy zaangażowała się młodzież skupiona w Dyskusyjnym Klubie Książki „Okładka” działającym przy aleksandrowskiej bibliotece i Klubie Książki z hiszpańskiej Viany. Organizatorom zależało na prezentacji pierwszej myśli jaka przychodziła pytanym osobom o dokończenie wyżej podanego zdania. Przedstawiono głosy osób w różnym wieku od przedszkolaków po seniorów oraz wykonujących różnorodne zajęcia. Jak się okazuje, bez względu na miejsce zamieszkania czytamy z podobnych powodów. Uwielbiamy czytać książki bo to nas np.: relaksuje, rozbudza wyobraźnię, przenosi do dowolnego miejsca i czasu. Wydarzenie to jest okazją do poznania motywacji czytelniczych ale również promocji DKK.

Najważniejsze jest to, że mimo rozpędu nowinek technicznych nadal wiele osób utożsamia się ze zdaniem polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie