79 Rocznica Walk Wrześniowych pod Aleksandrowem- FOTORELACJA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 października 2018

W dniu 30.09.2018 na Cmentarzu Wojennym w Sigle oraz na Polanie Dąbrowa odbyły się uroczystości upamiętniające 79 rocznicę walk Wrześniowych Pod Aleksandrowem. Punktualnie o godzinie 12.30 delegacje władz samorządowych, związków kombatanckich, młodzieży szkolnej oraz pozostałych pocztów sztandarowych złożyły wieńce i zapaliły znicze przy pomniku upamiętniającym Partyzantów i wszystkich poległych podczas walk wrześniowych w okolicach Aleksandrowa.

Drugą część obchodów, -która odbyła się na Polanie Dąbrowa- uświetniła część artystyczna przygotowana przez młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie. Podczas występów zaprezentował się także Ludowy Zespół Śpiewaczy‘Aleksandrowiacy’, Gminna Orkiestra Dęta oraz Chór Parafialny ‘Stanislaus’ z Górecka Kościelnego.
Ważnym punktem była Msza Święta odprawiona przez proboszcza parafii. Św. Stanisława w Górecku Kościelnym — ks. Jarosława Kędrę

Zgodnie z tradycją panującą podczas imprez i uroczystości na terenie naszej gminy. Po części oficjalnej wszyscy zgromadzenie goście, jak i mieszkańcy mogli posilić się pysznym bigosem przygotowanym na podstawie wojskowej receptury.


Zapraszamy do obejrzenia FOTOGALERII z tego wydarzenia. 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-10-01
Data publikacji:2018-10-01
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:378