Żywa szopka w Aleksandrowie - Wideo

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 grudnia 2018

Już drugi rok z rzędu, na ogródku przed domem Państwa Elżbiety i Stanisława Kołodziejczyków w Aleksandrowie Drugim stanęła Bożonarodzeniowa szopka. Oczywiście niepodważalnie centralną postacią jest malutki Jezus leżący w żłóbku oraz jego rodzice Józef i Maryja. Dużą atrakcją, budzącą zainteresowanie mieszkańców jak też przejezdnych są żywe zwierzęta z gospodarstwa Państwa Kołodziejczyków, które zobaczyć można w szopce:.

W szpoce zobaczyć można:

Owczą rodzinę rasy Uhruskiej Mama owca z bliźniakami)
-Owcę o imieniu "Beatka" z czarnym łebkiem)
-Kozę
-Kurki liliputki wraz z kurczątkiem
-2 króliki
Częstym gościem w szopce jest także Kotka "Tosia"

W okresie świątecznym dom Państwa Kołodziejczyków stał się, celem rodzinnych spacerów. Największe wrażenie miejsce to robi po zmroku, gdyż całość dopełnia klimatyczne oświetlenie do godziny 22).
Szopkę na pewno podziwiąc można będzie do 6 stycznia ( trzech króli ) a nawet-jak deklaruje pan Stasio- do "Gromnicznej"( 2 luty).

Bezpośrednie przygotowania tego wyjątkowego przedsięwzięcia rozpoczynają się co najmniej tydzień przed Wigilią. W pracę zaangażowana jest cała rodzina: Pan Stasio, Pani Ela oraz dwaj synowie Michał i młodszy Bartek. Chłopcy o zwierzęta znajdujące się w szopce dbają także na co dzień.

Warto docenić pracę włożoną w realizację tego przedsięwzięcia. Szopka powoduje uśmiech nie tylko u dzieci, ale także i u dorosłych.
Dziękujemy za ten miły świąteczny prezent. Liczymy na to, że pomysł będzie kontynuowany w kolejnych latach.


W imieniu gospodarza zapraszamy także, do obejrzenia filmu jego autorstwa znajdującego się pod poniższym linkiem https://www.youtube.com/watch?v=VEygqJyba_c

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-12-31
Data publikacji:2018-12-31
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:552