Czytaj najnowsze bestsellery polskich/hiszpańskich autorów!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 lutego 2020

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie  współpracuje od 6 lat z biblioteką siostrzaną z Hiszpanii-Biblioteca Pública de Viana,  uczestnicząc w programie NAPLE Sister Libraries.

W 2020 roku postanowiliśmy zachęcić naszych użytkowników do czytania najnowszych bestsellerów polskich i hiszpańskich autorów, jakie ukazują się na rynku wydawniczym.  Każdego miesiąca biblioteka przedstawi zaprzyjaźnionej placówce sugestię dotyczącą najpopularniejszego wśród czytelników tytułu literackiego. Nasze biblioteki będą wzbogacać swoje zbiory o te nowości, oczywiście w zależności od dostępnych tłumaczeń!

 

Nasza biblioteka na początek z polecenia nabyła trylogię Luisa Zueco: „Miasto, „Zamek”, „Opactwo”, która w  ciągu ostatnich dwóch lat miała w Hiszpanii jedenastokrotne wznowienia. Natomiast hiszpańska biblioteka zakupiła „Wiedźmina” Andrzeja Sapkowskiego i książki naszej noblistki Olgi Tokarczuk.

Akcja pozwala na poznanie gustów czytelniczych oraz najnowszych trendów w literaturze polskiej i hiszpańskiej. Można o niej przeczytać również na stronie NAPLE Sister Libraries- https://bibliotecadeviana.wordpress.com/2020/02/03/nueva-actividad-con-nuestra-biblioteca-hermana-de-polonia/

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-02-05
Data publikacji:2020-02-05
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:326