Gmina Aleksandrów

Podsumowanie XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „ Malowane poezją” (wyniki)

4 kwietnia 2018

Szanowni Państwo

 Gminna Biblioteka Publiczna wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny, Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie i Urzędem Gminy Aleksandrów zorganizowała jedenastą edycję konkursu plastycznego pn. „MALOWANE POEZJĄ” o zasięgu ogólnopolskim dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Polska Izba Książki, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Wójt Gminy Aleksandrów, natomiast patronat medialny: „Poradnik Bibliotekarza, „Lustro Biblioteki”, „Guliwer” i „Nowa Gazeta Biłgorajska”.

Cieszymy się ogromnie, że również w tej edycji wzięło udział tak wielu uczestników. Na konkurs wpłynęło z terenu całej Polski (szkół, bibliotek, świetlic, domów kultury, klubów) ze 124 instytucji ogółem 1609  prac w trzech kategoriach wiekowych (klasy I-III szkoły podstawowej – 640 prac, klasy IV-VI szkoły podstawowej -513 prac, klasy I-III gimnazjum-456 prac).

Przedstawiamy poniżej wyniki oceny. Komisja Konkursowa w składzie: Anna Świca (nauczyciel plastyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju), Maria Stefania Szeliga (dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju), Dorota Kusztykiewicz (malarka, poetka, regionalistka) przyznała nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

I kategoria (klasy I-III szkoły podstawowej)

  1. nagroda główna- Klara Mamet, kl. II Publiczna Szkoła Podstawowa „Cogito” Poznań- „Zeszły się cztery koty” Ludwik Jerzy Kern
  1. nagroda główna- Zuza Swędzioł, kl. III Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Witeradowie- „Dwa wiatry” Julian Tuwim
  2. nagroda główna- Hania Cieślak, kl. I Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach- „Narysuj szczęśliwy dom”
  3. nagroda główna- Julia Śniegocka, kl. I Szkoła Podstawowa nr 1 w Sztumie- „Nastała jesień (…) Małgorzata Antonowicz
  1. nagroda główna- Dobrochna Weinert, kl. II Publiczna Szkoła Podstawowa „Cogito” Poznań- „Anioł Ognisty- „Mój anioł lewy…” Juliusz Słowacki
  2. nagroda główna- Natalia Jałowiec, kl. III Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Witeradowie- „Samochwała” Jan Brzechwa
  3. nagroda główna- Helena Nowaczyk, kl. III Szkoła Podstawowa Torzym- „Fotografie” Joanna Papuzińska
  4. nagroda główna- Aleksandra Bucoń, kl. III Szkoła Podstawowa nr 22 w Lublinie- „Żuk” Jan Brzechwa
  5. nagroda główna- Wojciech Malinowski, kl. I Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie „Posyłam kwiaty” Adam Asnyk
  6. wyróżnienie- Stanisław Kurzępa, kl. II Szkoła Podstawowa nr 3 im. doktora Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim- „Bańkowice Mydlane” Wanda Chotomska
  7. wyróżnienie- Julia Rynkiewicz, kl. III Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach- „Opowieść wigilijna” Natalia Usenko
  8. wyróżnienie- Szymon Artymiak, kl. III Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem- Szkoła Podstawowa Wólka Wieprzecka- „Dom” Maria Duławska
  9. wyróżnienie- Zuzanna Kepal, kl. III Pałac Młodzieży w Warszawie- „Ptasi mózg” Jan Brzechwa
  10. wyróżnienie- Gabriel Bekier, kl. III Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu- „Krzywy wierszyk” Danuta Wawiłow

II kategoria (klasy IV-VI szkoły podstawowej)

  1. nagroda główna- Zofia Niedźwiedź, kl. VI Pałac Młodzieży w Warszawie- „Czarownice” Dorota Gellner
  2. nagroda główna- Oliwia Fulbiszewska, kl. V Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Witeradowie- „Pokochałem Ciebie” Konstanty Ildefons Gałczyński
  3.  nagroda główna- Aniela Ciszek, kl. IV Pałac Młodzieży w Warszawie- „Koguty” Aleksander Fredro
  4. nagroda główna- Magdalena Oksińska, kl. VI Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim- „Reduta Ordona” Adam Mickiewicz
  5. nagroda główna- Zuzanna Bielak, kl. V Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju- „Śnieżne baletnice” Justyna Czernicka
  6. nagroda główna- Wiktoria Podgórska, kl. IV Szkoła Podstawowa nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim- „Tańcowała igła z nitką” Jan Brzechwa
  7. wyróżnienie- Kalina Kłos, kl. V Pałac Młodzieży w Warszawie- „Wiślana Syrenka” Tadeusz Kubiak
  8. wyróżnienie- Eliza Stenzel, kl. V Pałac Młodzieży w Warszawie- „Sowa” Jan Brzechwa
  9.  wyróżnienie-Anna Kamińska, kl. V Szkoła Podstawowa w Małogoszczu- „Takie tam drzewo” Julia Kaczmarczyk
  10.  wyróżnienie- Zuzanna Wargalla, kl. IV Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie- „Warzywa” Julian Tuwim
  11. wyróżnienie- Hubert Markowicz, kl. IV Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu- „W prezencie dla pani” Julian Tuwim
  12. wyróżnienie- Wiktor Przytuła, kl. V Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu- „Moja miejscowość” Magdalena Nowicka
  13. wyróżnienie- Maja Szuper, kl. V Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu- „Strach na wróble” Anna Kaca

III kategoria (klasy I-III gimnazjum)

  1. nagroda główna- Nadja Pacyna, kl. III Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ewarysta Estkowskiego w Ostrowie Wielkopolskim- „Mewa” Kazimierz Przerwa - Tetmajer
  2. nagroda główna- Małgorzata Nowaczek, kl. VII Szkoła Podstawowa w Małogoszczu- „Zielono mam w głowie” Kazimierz Wierzyński
  3. nagroda główna- Antonina Zając, kl. II Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju- „Piękno kobiety” Cezary Dobrzański
  4. nagroda główna- Emilia Gałka, kl. III Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju- „Ślepa” Maria Pawlikowska - Jasnorzewska
  5. nagroda główna- Klaudia Kochańczyk, Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej –Curie w Częstochowie- „Miłość” Maria Pawlikowska- Jasnorzewska
  6. nagroda główna- Nicola Banasik, kl. III Szkoła Podstawowa nr 8 w Legionowie- „Niebo w nocy” Leopold Staff
  7. nagroda główna- Zuzanna Enerlich, kl. II Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Szczytnie- „Żegluga” Adama Mickiewicz
  8. wyróżnienie- Wiktoria Morel, kl. VIIISzkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej –Curie w Częstochowie- „Kim jestem?” Maria Pawlikowska - Jasnorzewska
  9. wyróżnienie- Marta Mirek, kl. III Szkoła Podstawowa nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Kaliszu- „Przypowieść” Krzysztof Kamil Baczyński
  1. wyróżnienie- Patrycja Thomalla, kl. III Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendler w Toszku- „Filiżanka kawy” Agnieszka Osiecka
  2. wyróżnienie- Aleksandra Wyrostek, kl. VII Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Witeradowie- „Błazen” Przemysław Olgierd Piwowski
  3. wyróżnienie- Anna Ohirko, kl. IIGimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju- „Światło” Józef Bieniecki
  4. wyróżnienie-Natalia Brelik, kl. II Szkoła Podstawowa nr 7 w Kołobrzegu- „Śmiech” Tadeusz Różewicz

Kwalifikacja do wystawy:

I kategoria (klasy I-III szkoły podstawowej)

  1. Charkot, kl. III Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Lubelskim- Zuzanna „Bańkowice Mydlane” Wanda Chotomska
  2. Lena Strzelecka, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem ZSPiP Kalinowice- „Złota rybka” Maria Duławska
  3. Natalia Wasiłek, kl. III Szkoła Podstawowa nr 22 w Lublinie- „Staś Pytalski” Jan Brzechwa
  4. Michalina Janiuk, kl. I Szkoła Podstawowa nr 1 w Sztumie- „Kolorowy deszcz” A. Galica
  5. Miłosz Karczmarczyk, kl. ISzkoła Podstawowa nr 1 w Sztumie- „Nastała jesień (…)” Małgorzata Antonowicz
  6. Wiktoria Grochulska, kl. I Szkoła Podstawowa nr 1 w Sztumie- „Jesień”
  7. Maja Fidora, kl. I Szkoła Podstawowa nr 1 w Sztumie- „Człowiek ze złotym parasolem” Danuta Wawiłow
  8. Oliwia Pyzik, kl. I Szkoła Podstawowa nr 1 w Sztumie- „Pora wesoła” Marek Głogowski
  9. Marta Szpalerska, kl. I Szkoła Podstawowa nr 1 w Sztumie- „Jesienna pogoda” Joanna Guściora
  10. Anna Strzelec, kl. II Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach- „Aniołki Maluszki” Dorota Gellner
  11. Lena Waligóra, kl. II Publiczna Szkoła Podstawowa Cogito- „Zeszły się cztery koty” Ludwik Jerzy Kern
  12. Marianna Laitalainen, kl. III Pałac Młodzieży w Warszawie- „Aniołki” Hanna Niewiadomska

II kategoria (klasy IV-VI szkoły podstawowej)

  1. Monika Wolny, kl. VI Pracownia Plastyczna GiR-a Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku- „Opętany zamek” Edgar Alan Poe
  2. Weronika Dębska, kl. VI Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem- Szkoła Podstawowa Wólka Wieprzecka- „Wisła” Czesław Janczarski
  3. Małgorzata Manastyrska, kl. VI Pracownia Plastyczna GiR-a Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku- „Stary kościółek modrzewiowy” Maria Pawlikowska- Jasnorzewska
  4. Magdalena Toczko, kl. IV Szkoła Podstawowa nr 2im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim- „Grzyby” Jan Brzechwa
  5. Alicja Rybarczyk, kl. IV Pałac Młodzieży w Warszawie- „Żuk” Jan Brzechwa
  6. Michała Węglarz, kl. IV Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Witeradowie- „Deszcz jesienny” Leopold Staff
  7. Ksawery Dąbrowski, kl. IV Pałac Młodzieży w Warszawie- „Koguty” Aleksander Fredro
  8. Maja Oleksiak, kl. V Szkoła Podstawowa w Małogoszczu- „Biało” Joanna Kulmowa
  9. Wiktoria Baroś, kl. IV Szkoła Podstawowa nr 202 w Warszawie- „Jeż” Hanna Zdzitowiecka
  10. Karolina Lechniak, kl. IV Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie- „Kokoszki” Wanda Chotomska
  11. Dominka Wrona, kl. IV Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu- „Jak nie kochać jesieni” Tadeusz Wywrocki

III kategoria (klasy I-III gimnazjum)

  1. Bartłomiej Kornaś, kl. II Publiczna Szkoła Podstawowa w Porąbce Uszewskiej – „Wysokie drzewa” Leopold Staff
  2. Julia Perużyńska, kl. VII Pracownia Plastyczna GiR-a Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku- „Rzecz o wyższości” Franciszek Klimek
  3. Mateusz Pawela, kl. IIIPracownia Plastyczna GiR-a Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku-„Przebyta droga” Maria Pawlikowska- Jasnorzewska
  4. Aleksandra Okoń, kl. III Gimnazjum im. Św. Królowej Jadwigi w Biłgoraju- „Zakochana” Maria Pawlikowska- Jasnorzewska
  5. Dagmara Kościołek, kl. VII Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Witeradowie- „Śmiercie” Bolesław Leśmian
  6. Olga Ciapińska, kl. III Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Radomsku- „Przemiany” Bolesław Leśmian
  7. Paulina Stachak, kl. II Pracownia Plastyczna GiR-a Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku- „Listopadowe drzewa” Jadwiga Zgliszewska
  8. Arkadiusz Krysiak, kl. II Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gozdowie- „Dziś idę walczyć- Mamo!” Józef Andrzej Szczepański ps. „Ziutek”
  9. Michał Gmyz, kl. VII Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie- „Umarli…Zakochani…Kochani…” Kazimiera Iłłakowiczówna
  10. Weronika Fus, kl. III Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Bystrzycy- „Jedzie zima” Czesław Janczarski

Nagroda specjalna

  1. Koło plastyczne „Akwarela’- Szkoła Podstawowa nr 1 w Sztumie, opiekun- Maria Kalinowska

Wszyscy laureaci otrzymują pamiątkowe dyplomy i nagrody. Nagrodzone prace przechodzą na własność organizatorów.

Uroczyste podsumowanie konkursu jest planowane na dzień 16 lub 23 maja 2018 roku

o godz. 11°° (organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany terminu podsumowania), na które już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich nagrodzonych wraz z opiekunami.

O szczegółach będziemy informować w późniejszym czasie.

Jeśli wystąpiła jakaś niezgodność w podanych danych dotyczących osób nagrodzonych, to prosimy o jej sprostowanie.

 

Z poważaniem

  w imieniu Organizatorów

                                        Justyna Bździuch, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie                            

Galeria

  • Powiększ zdjęcie