Gmina Aleksandrów

FOTORELACJA- Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości i 75 Rocznicy Pacyfikacji Aleksandrowa

4 maja 2018

Uroczyste posadzenie pamiątkowego dęba przy Kościele Parafialnym w Aleksandrowie rozpoczęło w naszej gminie obchody 100lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.  

Tegoroczne uroczystości  w naszej gminie obchodzone były 2 maja. W obecności mieszkańców, grup sztandarowych oraz zaproszonych gości w tym pani poseł Genowefy Tokarskiej,  przedstawicieli biura poselskiego Pani poseł Agaty Borowiec, przedstawicieli  Lasów Państwowych,  Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie,  Lubelskiego Kuratorium Oświaty- Delegatura w Zamościu, Starostwa Powiatowego w Biłgoraju uroczyście posadzono pierwszy z trzech pamiątkowych dębów przy kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Aleksandrowie. Następnie odprawiona została Msza Święta w Intencji Ojczyzny.

Po tych wydarzeniach zostały posadzone dwa koleje dęby w Górecku Kościelnym przy tamtejszym Kościele pw.  Stanisława Biskupa i Męczennika oraz  na Polanie Dabrowa gdzie odbywają się wszystkie imprezy kulturalne w naszej gminie.

Właśnie tam nastąpiła dalsza cześć uroczystości. Swój program zaprezentowały począwszy od najmłodszych artystów- przedszkolaki z przedszkoli Leśne Skrzaty w Aleksandrowie, dzieci ze szkoły podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie, młodzież z Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie, Chór Stanislaus z Górecka Kościelnego, Chór Parafialny im. ks. Błażeja Nowosada w Aleksandrowie,  Ludowy Zespół Śpiewaczy „ Aleksandrowiacy” z Aleksandrowa, oraz Chór Męski „Klucz” z Majdany Starego.

Cześć artystyczną zakończył występ zespołu muzycznego Face Love.

Zgodnie z tradycją panująca podczas uroczystości organizowanych przez nasza gminę, każdy z przybyłych tego dnia gości mógł poczęstować się  „wojskową grochówką”  lub grillowaną kiełbaską.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia, która znajdziecie Państwo tutaj lub w galerii zdjęć.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie