Gmina Aleksandrów

Podsumowanie XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „ Malowane poezją” (wyniki)

26 marca 2019

Szanowni Państwo

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie  wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie, Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie i Urzędem Gminy Aleksandrów zorganizowała dwunastą edycję konkursu plastycznego pn. „MALOWANE POEZJĄ” o zasięgu ogólnopolskim dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Polska Izba Książki, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Wójt Gminy Aleksandrów, natomiast patronat medialny: „Poradnik Bibliotekarza, „Guliwer” i „Nowa Gazeta Biłgorajska”.

Cieszymy się ogromnie, że również w tej edycji wzięło udział tak wielu uczestników. Na konkurs wpłynęło z terenu całej Polski (szkół, bibliotek, świetlic, domów kultury, klubów), z 75 instytucji ogółem 834  prace w trzech kategoriach wiekowych (klasy I-III szkoły podstawowej – 333 prace, klasy IV-VI szkoły podstawowej- 280 prac, klasy VII- VIII szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum-221 prac).

Przedstawiamy poniżej wyniki oceny. Komisja Konkursowa w składzie: Anna Świca (nauczyciel plastyk Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju), Wanda Buczek (instruktor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju) Dorota Kusztykiewicz (malarka, poetka, regionalistka) przyznała nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

 

I kategoria (klasy I-III szkoły podstawowej)

1.         nagroda główna- Małgorzata Przybyła, Szkoła Podstawowa nr 10 w Kaliszu- „Wiosna i moda” Bożena Głodkowska,

2.         nagroda główna- Magdalena Krawczuk, Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem- „Drzewo” Maria Duławska

3.         nagroda główna- Martyna Kaczor, Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju- „Mikołaje” Zofia Beszczyńska,

4.         nagroda główna- Oliwier Pogorzelec, Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju- „Na łące” Małgorzata Strzałkowska,

5.         nagroda główna- Emilia Cieślak, Młodzieży Dom Kultury w Żyrardowie- „Chory kotek” Stanisław Jachowicz,

6.         nagroda główna- Róża Rudzińska, Młodzieży Dom Kultury w Żyrardowie- „Kaczka dziwaczka” Jan Brzechwa,

7.         wyróżnienie- Ewa Cieślikowska, Szkoła Podstawowa nr 1w Lęborku- „Kwoka” Jan Brzechwa,

8.         wyróżnienie- Julia Jacoń, Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach (świetlica)- „Rupaki” Danuta Wawiłow,

9.         wyróżnienie- Maja Hałek, Młodzieży Dom Kultury w Żyrardowie- „Żyrafa u fotografa” Ludwik Jerzy Kern,

10.       wyróżnienie- Olga Bogaczyk, Szkoła Podstawowa nr 10 w Kaliszu- „Przechadzka” Agnieszka Frączek,

11.       wyróżnienie- Amelia Mendel, Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem- „Drzewo” Maria Duławska,

12.       wyróżnienie- Nikodem Najda, Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Lubartowie- „Psotaki” Hanna Zielińska,

13.       wyróżnienie- Zuzanna Brzezińska, Pałac Młodzieży w Warszawie- „Czarownice” Dorota Gellner,

 

II kategoria (klasy IV-VI szkoły podstawowej)

1.         nagroda główna- Oliwia Mówińska, Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie- „Paw” Krzysztof Rogulski,

2.         nagroda główna- Gabriela Grabowska, Zespół Szkół nr 12 w Lublinie- „Kolorowy tukan” daszka,

3.         nagroda główna- Beata Kosior, Szkoła Podstawowa nr 14 w Lublinie-Zespół Szkół nr 12 w Lublinie- „Bałwan” F. Klimek,

4.         nagroda główna- Oliwia Bednarek, Szkoła Podstawowa w Roszkach- „Zima” Jan Brzechwa,

5.         nagroda główna- Antonina Piotrowska, Publiczna Szkoła Podstawowa Cogito w Poznaniu- „Fortepian Szopena” Cyprian Kamil Norwid,

6.         nagroda główna- Emilia Kosior, Szkoła Podstawowa nr 14 w Lublinie-Zespół Szkół nr 12 w Lublinie- „Wiosenny wierszyk” Zygmunt Marek Miszczak,

7.         nagroda główna- Natalia Boruczenko, Zespół Szkół nr 12 w Lublinie- „Tak cicho wołam do swego Anioła” Tadeusz Ruciński,

8.         wyróżnienie- Wiktor Przytuła, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu- „Dzieciństwo” Leopold Staff

9.         wyróżnienie- Julia Liszewska, Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie- „Dinozaury” Aleksandra Wojtyła,

10.       wyróżnienie- Zuzanna Kepal, Pałac Młodzieży w  Warszawie- „Wiewiórki jesienią” Joanna Kulmowa,

11.       wyróżnienie- Alicja Rybarczyk, Pałac Młodzieży w  Warszawie- „Gramy w zielone” Tadeusz Kubiak,

12.       wyróżnienie- Oliwia Ostrowska, Zespół Szkół w Goraju- „Jesienią” Maria Konopnicka,

13.       wyróżnienie- Emilia Siekierska, Szkoła Podstawowa nr 8 im. 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty w Legionowie- „Zawładnęła miastem noc” Lucyna Cieślik,

14.       wyróżnienie- Gabriela Radawska, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu- „Zima” Jan Brzechwa,

 

III kategoria (kl. VII- VIII szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum)

1.         nagroda główna- Kinga Niewiadomska, Szkoła Podstawowa nr 7 w Lęborku- „Wiersz ukradziony” Maria Pawlikowska- Jasnorzewska,

2.         nagroda główna- Matylda Kowalczuk, Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu- „Miasto w jesienny wieczór” Tytus Czyżewski,

3.         nagroda główna- Natalia Misztal, Szkoła Podstawowa w Wysokiem- Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem- „Śniłem”

4.         nagroda główna- Daria Sokołowska, Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej- Curie w Częstochowie- „Ty miły jesteś ślepy” Halina Poświatowska,

5.         nagroda główna- Anna Pędziwiatr, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu- „Przygody Króla Jegomości” Jan Brzechwa,

6.         nagroda główna- Aleksandra Gosz, Szkoła Podstawowa nr 7 w Lęborku- „Śpieszmy się kochać ludzi” ks. Jan Twardowski,

7.         wyróżnienie- Magdalena Oksińska, Zespół Szkół i Placówek Publicznych nr 3- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim- „Pieta” Wisława Szymborska,

8.         wyróżnienie- Aleksandra Dudek, Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej- Curie w Częstochowie- „Nadzieja” Czesław Miłosz,

9.         wyróżnienie- Anna Ohirko, Gimnazjum nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju- „To takie…” Aleksandra Baltissen,

10.       wyróżnienie- Estera Fudali, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Głogowie Młp.- „Czekanie” Małgorzata Hillar,

11.       wyróżnienie- Natalia Pierścionek, Samorządowy Zespół Szkolny im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy-  „Samotność” ks. Jan Twardowski,

12.       wyróżnienie- Patrycja Grzymkowska, Gimnazjum nr 4 im. Aleksandra Kamińskiego w Legionowie- „Chmury” Wisława Szymborska,

 

Kwalifikacja do wystawy:

 

I kategoria (klasy I-III szkoły podstawowej)

1.         Nina Kiszczak, Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju- „Kolędowanie” Krystyna Jabłońska,

2.         Katarzyna Kazimierowicz, Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju- „Tabor cygański” Jarosław Jędraszczyk,

3.         Natalia Proć, Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju- „Ptasie radio” Julian Tuwim,

4.         Maurycy Szczepanowski- Lay, Pałac Młodzieży w Warszawie – „Jesienne liście” Ewa Szelburg- Zarembina,

5.         Blanka Krupa, Szkoła Podstawowa w Żdanowie- Biblioteka Publiczna Gminy Zamość- „Wiosna” Maria Duławska,

6.         Laura Lipko, Pałac Młodzieży w Warszawie- „Koncert” Anna Kamieńska,

 

II kategoria (klasy IV-VI szkoły podstawowej)

1.         Barbara Frankiewicz, Publiczna Szkoła Podstawowa Cogito w Poznaniu- „Kocie oczy” Ludwik Jerzy Kern,

2.         Lena Kowalska, Szkoła Podstawowa nr 8 im. 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty w Legionowie- „Martwa natura” Stumpy,

3.         Natalia Pyda, Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju- „Twoja Ojczyzna” Artur Oppman,

4.         Aleksandra Ciosmak, Samorządowy Zespół Szkolny im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy- „Pora wesoła” Marek Głogowski,

5.         Kornelia Maksim, Zespół Szkół w Goraju- „Chciałabym” Zofia Beszczyńska,

 

III kategoria (klasy VII- VIII szkoły podstawowej i klasy I-III gimnazjum)

1.         Noemi Blicharz, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu- „Ciemna noc” Julian Tuwim,

2.         Anna Krawiec, Zespół Szkół w Woli Raniżowskiej- „Deszcz jesienny” Leopold Staff,

3.         Gabriela Muzyczuk, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu- Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem- „Deszcz” Maria Duławska,

4.         Weronika Kostrubiec, Szkoła Podstawowa w Wysokiem- Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/s w Mokrem- „Lilije” Adam Mickiewicz,

5.         Natalia Tracz, Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie- „Lew w klatce” Krzysztof Kamil Baczyński,

6.         Michał Rostek, Gimnazjum nr 4 im. Aleksandra Kamińskiego w Legionowie- „Strach na wróble” NieZnasz,

7.         Dawid Piątek, Szkoła Podstawowa nr 7 w Lęborku- „Moczary” Henryk Zbierzchowski,

8.         Wiktoria Ważna, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu- „Gdybym spotkał ciebie znowu pierwszy raz” Bolesław Leśmian,

9.         Szymon Wolski, Szkoła Podstawowa nr 7 w Lęborku- „Radość pisania” Wisława Szymborska”.

 

Uroczyste podsumowanie konkursu planowane jest na dzień 15 maja 2019 roku

o godz. 11°° (organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany terminu podsumowania), na które już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich nagrodzonych wraz z opiekunami.

O szczegółach będziemy informować w późniejszym czasie.

 

Jeśli wystąpił jakiś błąd w informacjach  dotyczących osób nagrodzonych, to prosimy o jak najszybsze sprostowanie.

 

Z poważaniem

  w imieniu Organizatorów

                                        Justyna Bździuch, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-03-26
Data publikacji:2019-03-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:231