Gmina Aleksandrów

Aktualności

Artykuły

Akcja „Narodowe Czytanie” w Aleksandrowie

Przejdź do - Akcja „Narodowe Czytanie” w Aleksandrowie

Akcja „Narodowe Czytanie” w Aleksandrowie

Gmina Aleksandrów włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie ‘2018” objętej Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Prezydent RP Andrzej Duda tak napisał w liście: „W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków  do Narodowego Czytania właśnie Przedwiośnia. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi.”

12 września 2018
Czytaj więcej o: Akcja „Narodowe Czytanie” w Aleksandrowie

„BILET PATRIOTYCZNY”

Przejdź do - „BILET PATRIOTYCZNY”

„BILET PATRIOTYCZNY”

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie zaprasza do udziału w konkursie – wycieczce terenowej pn. „.BILET PATRIOTYCZNY” od 7 do 21 września bieżącego roku.

Jego celem jest rozwijanie wiedzy o Miejscach Pamięci Narodowej znajdujących się w Aleksandrowie i okolicy oraz rozbudzanie postaw patriotycznych a także oddanie hołdu tym wszystkim, którzy złożyli swoje życie za Ojczyznę. Konkurs jest adresowany do mieszkańców Aleksandrowa (uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej, klas trzecich gimnazjalnych oraz uczniów szkół średnich i osób dorosłych).   Biblioteka zaprasza do udziału pięcioosobowe osobowe drużyny (w tym jedna osoba dorosła).Drużyna ma za zadanie utrwalić w dowolnej formie graficznej (fotografia, film) każde odwiedzone Miejsce Pamięci Narodowej i wykonać pracę dokumentującą wycieczkę np.: prezentacja multimedialna, film, fotografie w formie elektronicznej. Bilety do pobrania pod adresem: Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie, Aleksandrów Trzeci 554,23-408 Aleksandrów. Nagrodę główną otrzyma drużyna za najciekawszy, najbardziej oryginalny i utrwalający najwięcej miejsc „Bilet Patriotyczny”.

Patriotyzm to także pamięć. Oddajmy hołd tym wszystkim, którzy złożyli swoje życie za Ojczyznę.

 

12 września 2018
Czytaj więcej o: „BILET PATRIOTYCZNY”

Dożynki Gminy Aleksandrów 2018- Fotorelacja

Przejdź do - Dożynki Gminy Aleksandrów 2018- Fotorelacja

Zdjęcia na potrzeby Urzędu Gminy Aleksandrów wykonała Pani Ewa Bielak.

20 sierpnia 2018

Protokół z Posiedzenia Jury XXIII Festiwalu Pieśni Maryjnej 2018

Przejdź do - Protokół z Posiedzenia Jury XXIII Festiwalu Pieśni Maryjnej 2018

XXIII Festiwal Pieśni Maryjnej- FOTORELACJA

Przejdź do - XXIII Festiwal Pieśni Maryjnej- FOTORELACJA
6 sierpnia 2018

Galeria

  • Powiększ zdjęcie