Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

ACADEMICA (Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych) dostępna w Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie

21 października 2020

         

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie od września 2020 roku r. została biblioteką partnerską systemu Academica. Dzięki temu aleksandrowska biblioteka oferuje bezpłatny  dostęp do sieci Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica i daje możliwość korzystania z tych zasobów  swoim Czytelnikom.

Czytaj więcej o: ACADEMICA (Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych) dostępna w Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie
Przejdź do - "Rodzinne czytanie" Wystawa fotografii

"Rodzinne czytanie" Wystawa fotografii

19 października 2020

 

 

 

Przejdź do - Jakie to zwierzę ?  Jaka to roślina ? Konkurs online
Przejdź do - PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH
Przejdź do - Głośne czytanie to super moc

Głośne czytanie to super moc

5 października 2020

Głośne czytanie to super moc

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie również w tym roku mimo niecodziennej sytuacji i utrudnień w realizacji tradycyjnych zajęć zorganizowała obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który był świętowany 9 września 2020 roku.

Biblioteka zaprosiła młodzież do udziału w akcji „Rodzinne czytanie”. Polegała ona na przeczytaniu maluchom przez starsze rodzeństwo książki wypożyczonej z biblioteki czy wybranej z domowych zbiorów. Można było także wykonać fotografię ze wspólnego czytania i przesłać ją w wersji elektronicznej  na adres: gbpaleksandrow@wp.pl. Z rodzinnego czytania wpłynęło 23 fotografie. Zdjęcia zostały zaprezentowane na wystawie pod tym samym tytułem a jej wirtualna wersja będzie dostępna w ramach Nocy Bibliotek od 9 października w mediach społecznościowych aleksandrowskiej biblioteki. Autorzy zdjęć za oryginalne i ciekawe uchwycenie chwil przy wspólnym czytaniu otrzymali dyplomy oraz upominki. W promocję akcji głośnego czytania mocno zagazował się także Dyskusyjny Klub Książki „Okładka”.

Czytaj więcej o: Głośne czytanie to super moc
Przejdź do - Projekt „Mała książka - wielki człowiek”  rusza po raz kolejny w Aleksandrowie

Projekt „Mała książka - wielki człowiek” rusza po raz kolejny w Aleksandrowie

29 września 2020

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie bierze udział również w trzeciej edycji projektu „Mała książka - wielki człowiek”. Partnerem aleksandrowskiej biblioteki w realizacji tego działania jest Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie.  Jest on adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym i ma na celu zachęcenie rodziców do codziennego czytania z dzieckiem. Zapraszamy przedszkolaków z rodzicami po prezenty - Wyprawki Czytelnicze z projektu "Mała książka- wielki człowiek", które przekazał nam Instytut Książki. To będzie świetny początek czytelniczej przygody.

Czytaj więcej o: Projekt „Mała książka - wielki człowiek” rusza po raz kolejny w Aleksandrowie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:
Data publikacji:
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin: