Rolnictwo

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Powszechny Spis Rolny
Przejdź do - Powszechny Spis Rolny 2020

Powszechny Spis Rolny 2020

10 września 2020

Od początku września do 30 listopada br. trwa w całej Polsce Powszechny Spis Rolny 
– najważniejsze badanie statystyczne w tym roku. Spisy rolne odbywają się co 10 lat i obejmują wszystkie gospodarstwa rolne w Polsce. Łącznie spisowi podlega ok.1,5 mln gospodarstw rolnych, 
z tego w województwie lubelskim ponad 190 tys.

Dane zebrane w spisie służą m. in. do opracowania programów rozwojowych polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich i dostarczają szczegółowych informacji o sytuacji społecznej, demograficznej i ekonomicznej rolników oraz o prowadzonej przez nich produkcji rolnej. Rolnicy zobowiązani są do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi.

Spisu można dokonać samodzielnie na dwa sposoby:

  • poprzez formularz internetowy, dostępny wraz z instrukcją do logowania na stronie internetowej GUShttps://spisrolny.gov.pl.
  • telefonicznie - w przypadku braku dostępu do Internetu – kontaktując się z infolinię spisową na numer22 279 99 99 wew. 1 i wybrać opcję„Spisz się przez telefon”.

 

Czytaj więcej o: Powszechny Spis Rolny 2020

Program pomocowy-informacja zakaz produkcji ASF

27 sierpnia 2020

Agencja udziela pomocy producentom rolnym, którzy zaprzestali produkcji świń w związku z otrzymanym zakazem utrzymywania w gospodarstwie świń lub ich wprowadzania do gospodarstwa, wydanym w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń

Czytaj więcej o: Program pomocowy-informacja zakaz produkcji ASF
Przejdź do - Powszechny spis rolny
Przejdź do - Targi EKO-LAS 2020

Targi EKO-LAS 2020

18 sierpnia 2020

Z przyjemnością zapraszamy do udziału w XVII edycji Targów Gospodarski Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS, która odbędzie się w Szklarni koło Janowa Lubelskiego w dniach 11-13 września 2020 roku. To największe wydarzenie poświęcone branży leśnej w tej części Europy.

Czytaj więcej o: Targi EKO-LAS 2020

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:
Data publikacji:
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin: