Podsumowanie XVII edycji Konkursu Plastycznego pn. „ Malowane poezją” o zasięgu ogólnopolskim

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 marca 2024

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie  wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie i Urzędem Gminy Aleksandrów zorganizowała szesnastą edycję konkursu plastycznego pn. „MALOWANE POEZJĄ” o zasięgu ogólnopolskim dla uczniów szkół podstawowych. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Polska Izba Książki, Wójt Gminy Aleksandrów, natomiast patronat medialny: Portal sbp.pl „Poradnik Bibliotekarza, „Guliwer” i „Nowa Gazeta Biłgorajska”.

Na konkurs wpłynęło z terenu całej Polski (szkół, bibliotek, świetlic, domów kultury, klubów) ogółem 1969  prac w trzech kategoriach wiekowych (klasy I-III szkoły podstawowej – 798 prac, klasy IV-V szkoły podstawowej- 771 prac, klasy VI- VIII szkoły podstawowej - 400 prac). Ten rok okazał się rekordowy pod względem ilości prac jak wpłynęła na konkurs.

Przedstawiamy poniżej wyniki oceny. Komisja Konkursowa w składzie:

-Przewodnicząca: Anna Świca (kulturoznawca, muzealnik, nauczyciel plastyk - Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju),

-Członek: Wanda Buczek (instruktor - Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju)

-Członek: Ryszard Bździuch (bibliotekarz, fotograf amator - Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie) po wnikliwej ocenie wszystkich prac postanowiła przyznać nagrody następującym osobom:

I kategoria (klasy I-III szkoły podstawowej)

1.         nagroda główna- Magdalena Karpińska, Miejski Dom Kultury w Łomży- „Kosmos” Agnieszka Karcz,

2.         nagroda główna- Antonina Kogut, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 w Rzeszowie- „Poranek jesienny w Rudnej” Izydora Dąmbska,

3.         nagroda główna- Łucja Krakowska, Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku- „Paw” Józef Antoni Birkenmajer

4.         nagroda główna- Nikola Fałtyn, Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie- „Ryby, żaby i raki” Jan Brzechwa,

5.         nagroda główna – Szymon Kania, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w  Żdanowie, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/ s w Mokrem- „Chory kotek” Stanisław Jachowicz,

6.         wyróżnienie- Maria Lejman, Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku- „Okno miejskie Bronisława Ostrowska,

7.         wyróżnienie- Maja Kulnianin, Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu- „Lisek” Marek Dąbrowski,

8.         wyróżnienie- Gabriel Rybak, Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku- „Wlazł kotek na płotek” Władysław Syrokomla,

9.         wyróżnienie- Oliwia Draus, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej- „Przyjście wiosny” Jan Brzechwa,

10.       wyróżnienie- Basia Nalikowska, Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku- „Statek” Michała Jankowiak,

11.       wyróżnienie- Nina Tobiańska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelpinie- „Ogródek” Maria Konopnicka,

12.       wyróżnienie- Ada Oryszczak, Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/ s w Mokrem- „Słonecznik” Maria Pawlikowska –Jasnorzewska,

II kategoria (klasy IV-VI szkoły podstawowej)

  1. nagroda główna- Emma Petkowska, Młodzieżowy Dom Kultury w Łomży- „O żabie, co chciała śpiewać w stawie” Ewa Mleko,
  2. nagroda główna- Kaja Konkol, Młodzieży Dom Kultury w Lęborku- „Jak nie kochać jesieni” Tadeusz Wywrocki,
  3. nagroda główna- Kinga Trych, Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak”, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/ s w Mokrem- „Ptasie radio” Julian Tuwim,
  4. nagroda główna- Łukasz Szklarski, Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej- Curie w Częstochowie-  „Pora na jeziora” Jadwiga Zgliszewska,
  5. nagroda główna- Kinga Zgiet, Młodzieżowy Dom Kultury w Łomży- „Koty nocą” Kalina Beluch,
  6. wyróżnienie- Julia Kurowska, Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku- „Pieśń o domu” Maria Konopnicka,
  7. wyróżnienie- Franciszek Jakubowski, Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowie- „Na łące” Ela Pasławska,
  8. wyróżnienie- Zofia Dominiak, Publiczna Szkoła Podstawowa „Cogito” w Poznaniu- „Lokomotywa” Julian Tuwim,
  9. wyróżnienie- Hanna Mużelak, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu- „Pudełko zwane wyobraźnią” Zbigniew Herbert,
  10. wyróżnienie- Kinga Koczorek, Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie- „Nosorożce w dorożce” Ludwik Jerzy Kern,
  11. wyróżnienie- Wiktoria Kurek, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstania Styczniowego w Potoku Górnym- „Jednorożec” Ewa Maria Wocial,

 

III kategoria (kl. VII- VIII szkoły podstawowej)

  1. nagroda główna- Marta Sapis, Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej- Curie w Częstochowie- „W miejscu ciszy i spokoju” Mieczysław Borys,
  2. nagroda główna- Oliwia Wojciechowska, Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej- Curie w Częstochowie- „Stara kobieta patrzy w lustro” Regina Kantarska-Koper,
  3. nagroda główna- Maja Bździuch, Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny Aleksandrowie- „Drzewa” Krzysztof Kamil Baczyński,
  4. nagroda główna- Gaja Kondrat, Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni”, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/ s w Mokrem- „Cuda i dziwy” Julian Tuwim,
  5. nagroda główna- Victoria Zemła, Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej- Curie w Częstochowie- „Oczy” Lucjan Rydel,
  6. wyróżnienie-Pola Romanowska, Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Smart School w Łodzi- „List do ludożerców” Tadeusz Różewicz,
  7. wyróżnienie- Magdalena Paluch, Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu- „Jesień” Edward Stachura,
  8. wyróżnienie- Franciszek Sobota, Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej- Curie w Częstochowie- „Aniele mój” Maria Dzienis,
  9. wyróżnienie- Aleksandra Michalak, Zespół Szkół nr 12 w Lublinie- „Jesień” Józef Czechowicz,

 

Kwalifikacja do wystawy:

 

I kategoria (klasy I-III szkoły podstawowej)

  1. Eliza Rastawicka, Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie- „Podróż na bocianie” Maria Konopnicka,
  2. Jan Nogas, Szkoła Podstawowa w Lipsku, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/ s w Mokrem- „Koty” Maria Duławska,
  3. Zofia Jabłońska, Zespół Szkolno- Przedszkolny Brudzeń Duży- „Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?” Jan Twardowski,
  4. Hanna Komadowska, Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku- „Kotek” Julian Tuwim,
  5. Fabian Obszański, Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu- „Ranek w górach” Adama Asnyk,
  6. Iga Kaleszuk, Miejski Dom Kultury w Łomży- „Jeż” Michał Jankowiak,
  7. Liliana Jeleń, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej- „Kijanki” Jan Brzechwa,
  8. Jakub Ankiewicz, Pracownia Plastyczna „Kontrasty” MDK w Rybiku- „Pławienie koni” Jarosław Iwaszkiewicz,
  9. Rozalia Tomaszewska,  Młodzieżowy Dom Kultury w Pruszkowie- „Brzoza” Władysława Broniewski,
  10. Martyna Król, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej-„Kochany tatusiu!” Emilia Berndsen,
  11. Milan Więcek, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej-„Niedźwiedź” Jan Brzechwa,
  12. Julian Kruszyński, Pracownia Plastyczna „Kontrasty” MDK w Rybiku- „Zebra” Jan Brzechwa,
  13. Antoni Mika, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej-„Sen zajączka” Halina Szayerowa,
  14. Emilia Mulas, Pracownia Plastyczna „Kontrasty” MDK w Rybiku- „Zebra” Jan Brzechwa,
  15. Amelia Radko, Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie- „Siedmiomilowe buty” Jan Brzechwa,
  16. Zofia Cwalina, Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku- „Podróż balonem” Magdalena Podobińska,
  17. Jagoda Wasąg, Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie- Jesień szła” Jadwiga Koleśnik,
  18. Bianka Przybyłek, Szkoła Podstawowa nr 10 w Kaliszu- „Razem siadamy i baśń wymyślamy” Tomasz Plebański,
  19. Alan Czubak,  Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Woli Ocieckiej-„Żyrafa” Jan Brzechwa,
  20. Natalia Adams, Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak”, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/ s w Mokrem- - „Kaczka dziwaczka” Jan Brzechwa,

II kategoria (klasy IV-VI szkoły podstawowej)

  1. Antonina Rogan, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Strzelinie- „Zorza” Jan Kasprowicz,
  2. Julia Wejchert, Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie- „Spóźniony słowik” Julian Tuwim,
  3. Zofia Huk, Szkoła Podstawowa w Piekoszowie- „Dwa koguty” Aleksander Fredro,
  4. Jan Nowakowski, Młodzieżowy Dom Kultury w Pruszkowie- „Dom” Zbigniew Herbert,
  5. Jakub Cegłowski, Szkoła Podstawowa nr 18 w Lublinie- „Żaba” Jan Brzechwa,
  6. Vincent Romanowski, Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Smart School w Łodzi- „Koń w chmurach” Tytus Czyżwski,
  7. Zuzanna Malinowska, Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie- „Bajka o królu” Jan Brzechwa,
  8. Hanna Jas, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Micigoździe- „Spadające z nieba” Wisława Szymborska,
  9. Błażej Staroń, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstania Styczniowego w Potoku Górnym- „Rodzina Ulmów” Józef Jeżowski,
  10. Anna Putria, Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie- „Mlecze” Małgorzata Strzałkowska,

 

III kategoria (klasy VII- VIII szkoły podstawowej)

  1. Gabriela Wojciechowska, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jaworzni- „Portret kobiecy” Wisława Szymborska,
  2. Helena Loch, Szkoła Podstawowa nr 5 w Kraśniku- „Kotek psotek, czyli nowe przygody Pimpusia Sadełko” Marcin Brykczyński,
  3. Marcelina Knap, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Błogosławionego Księdza Prymasa Stefana Kardynał Wyszyńskiego w Biłgoraju- „Koguty” Aleksander Fredro,
  4. Zuzanna Rogalka, Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej- Curie w Częstochowie- „Miłość” Maria Pawlikowska- Jasnorzewska,
  5. Aleksandra Bondyra, Szkoła Podstawowa Mokre, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/ s w Mokrem- „Nad Niemnem” Ludwik Kondratowicz,
  6. Diana Brzezińska, Zespól Szkół nr 12 w Lublinie- „On wróci” Franciszek Klimek,
  7. Amelia Mendel, Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z/ s w Mokrem- Karuzela” Antoneta - Anna Bednarek,
  8. Zuzanna Talar, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Starym Sączu- „wiewiórka i bóbr” Jan Brzechwa,
  9. Tomasz Ziętek, Szkoła Podstawowa nr 18 w Lublinie- Dziki taniec” Dorota Gellner.

 

Dyplomy i nagrody oraz foldery zostaną wysłane laureatom pocztą. Za nieocenione wsparcie w przeprowadzeniu konkursu zostaną również przesłane podziękowania dla patronów, jury, sponsorów, opiekunów i współorganizatorów.

Cieszymy się ogromnie, że wspólnie udało nam się już po raz siedemnasty zachęcić tak wielu młodych ludzi do czytania poezji i interpretowania jej za pomocą sztuk plastycznych.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2024-03-26
Data publikacji:2024-03-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:263