Gmina Aleksandrów

Pod BIAŁO-CZERWONĄ

10 listopada 2022

W centralnym miejscu Aleksandrowa, na ścianie frontowej budynku Urzędu Gminy w piątek 28 października zamontowany został maszt, na którym zawisła flaga Polski. Instalacja została zrealizowana w ramach projektu „Pod biało-czerwoną” pod honorowym patronem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Kwota dofinansowania przez Wojewodę Lubelskiego z budżetu państwa to 7500,00 złotych.
Umieszczenie flagi na maszcie w centralnym miejscu Aleksandrowa jest dowodem na to, że symbole narodowe są ważne dla mieszkańców naszej wioski, pokazuje nasze przywiązanie do tradycji i historii oraz odpowiedzialność za sprawy narodowe dzisiaj i w przyszłości. Celem tego działania jest również zakorzenienie ducha patriotyzmu w najmłodszym pokoleniu.
„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko honoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęca do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-11-10
Data publikacji:2022-11-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1043