Gmina Aleksandrów

Strona główna

TRWA NABÓR WNIOSKÓW NA ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO ZAWARTEGO W CENIE OLEJU NAPĘDOWEGO ZAWARTEGO W CENIE OLEJU NAPĘDOWEGO WYKORZYSTYWANEGO W PRODUKCJI ROLNEJ. WNIOSKI NALEŻY SKŁADAĆ DO 31 SIERPNIA 2020 r. W URZĘDZIE GMINY ALEKSANDRÓW POKÓJ NR 10.
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie

Wyjazd Koła Gospodyń Wiejskich na półfinał konkursu "Kobieta Gospodarna Wyjątkowa"

16 lipca 2020

Delegacje trzech Kół Gospodyń Wiejskich z Aleksandrowa, wzięły udział w półfinale konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”, który odbył się 11 lipca w Zamościu. – Celem konkursu jest zachęcenie lokalnej społeczności do tworzenia potraw i produktów z wykorzystaniem lubelskich jabłek, jak również do zaprezentowania bogactwa i różnorodności rękodzielnictwa – powiedziała na temat konkursu dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Ewa Szałachwiej.

Panie z Aleksandrowa Otrzymały nagrody we wszystkich  trzech kategoriach a tym samym nominację do finału, który odbędzie się w Lublinie we wrześniu tego roku.

III miejsce  w kategorii „Najlepsza szarlotka z wykorzystaniem lubelskich jabłek” – KGW „Aleksandrów Pierwszy”- „szarlotka Graży” (Grażyna Bielak)

III miejsce W kategorii „Najlepsze wyroby rękodzielnicze – Piękno tradycji we współczesnym świecie” – KGW „Aleksandrów Drugi”- kompozycja z jabłek (Małgorzata Ksiądz)

III miejsce w kategorii „Najlepsze potrawy, produkty, przetwory kulinarne z wykorzystaniem lubelskich jabłek” – KGW „Aleksandrów Trzeci” – rogaliki z jabłkiem (Józefa Pyzio)

Dzięki pomysłowości, talentom i zaangażowani naszych pań, stoiska przygotowane przez poszczególne koła zachwycały estetyką i bogactwem przygotowanych produktów. Nasze Koła są wyjątkowym elementem promocji naszej Gminy i regionu.

Czytaj więcej o: Wyjazd Koła Gospodyń Wiejskich na półfinał konkursu "Kobieta Gospodarna Wyjątkowa"
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie