Gmina Aleksandrów

Strona główna

Powiększ zdjęcie

Zarządzenie Nr 29/2019 Starosty Biłgorajskiego z dnia 17 kwietnia 2019 r.

19 kwietnia 2019

w sprawie wykonania zabiegów ograniczających populację chrabąszczy w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, położonych w Powiecie Biłgorajskim obejmujących tereny Gmin: Aleksandrów, Księżpol, Józefów, Łukowa, Obsza.

Czytaj więcej o: Zarządzenie Nr 29/2019 Starosty Biłgorajskiego z dnia 17 kwietnia 2019 r.
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie

Podróż do Książkolandii i robot Photon w świecie bajek

10 kwietnia 2019

Maluchy z Aleksandrowa poprzez zabawę uczyły się kodowania. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie w marcu i kwietniu bieżącego roku odbywały się zajęcia pn. „Robot Photon w świecie bajek” dla przedszkolaków i dzieci z kl. I-III szkoły podstawowej (w ramach projektu „Kodowanie w bibliotece- II edycja” prowadzonego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego).

Czytaj więcej o: Podróż do Książkolandii i robot Photon w świecie bajek
Powiększ zdjęcie

Zajęcia „Książka to magiczny świat wyobraźni”

9 kwietnia 2019

 

W dniu urodzin duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena czyli 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Autorem plakatu i listu do dzieci całego świata zatytułowanego „KSIĄŻKI POMAGAJĄ NAMZWOLNIĆ!” w tym roku  był Kęstutis Kasparavičius- ilustrator i pisarzem z Litwy.  

Czytaj więcej o: Zajęcia „Książka to magiczny świat wyobraźni”
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie

„Włącz poezję” Akcja ogólnopolska

1 kwietnia 2019

 

W Aleksandrowie również w tym roku  był obchodzony Światowy Dzień Poezji. Klubowiczki z młodzieżowego DKK „Okładka” przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie zadbały o to, aby promować szczególnie wśród swoich rówieśników poezję.   

Czytaj więcej o: „Włącz poezję” Akcja ogólnopolska