Gmina Aleksandrów

Strona główna

Najnowsze aktualności

Projekt „Za drzwiami wyobraźni”

Powiększ zdjęcie

Uroczyste podsumowanie projektu „Za drzwiami wyobraźni” odbyło się 19 czerwca 2017 r.. Wzięli w nim udział uczestnicy (dzieci z klasy II c ze szkoły podstawowej i gimnazjalistki) oraz goście z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie, władze gminy, dyrektorzy szkoły podstawowej, gimnazjum i przedszkola, rodzice, uczniowie gimnazjum.

Projekt pod patronatem honorowym Wójta Gminy Aleksandrów był realizowany od marca do czerwca w aleksandrowskiej bibliotece.  Jego celem było wspieranie dzieci i młodzieży w rozwijaniu ich zainteresowań, rozbudzanie wyobraźni oraz wydanie unikatowej książki dla najmłodszych stworzonej przez jego uczestników. To wszystko stało się możliwe dzięki Firmie Model Opakowania  Sp. z  o. o. z siedzibą w Biłgoraju, która go dofinansowała w kwocie 2000 złotych. Dzięki temu wsparciu dzieci uczestniczyły w zajęciach literackich i plastycznych a młodzież w warsztatach edytorskich i fotograficznych.

Głównym punktem imprezy była promocja książki „Przygoda Mikołaja z latawcem” autorstwa dzieci z kl. II c ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w  Aleksandrowie. Maluchy wymyśliły fabułę, która opowiada o przygodzie kota Mikołaja i jego przyjaciół: pieska Kuby, żabki Joli, kurki Łucji i jeżyka Filipa.  Publikację wydało Wydawnictwo Black Unicorn.

26 czerwca 2017
Czytaj więcej o: Projekt „Za drzwiami wyobraźni”

X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

Power of Neet Bezpłatne szkolenia zawodowe

Ogłoszenie Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Szanowni Rolnicy, Drogie Dzieci !


Lato to organizacyjnie bardzo trudny czas dla rolników i ich rodzin. Gorączka sianokosów, żniw, zbiorów owoców i zabiegów pielęgnacyjnych, dodatkowo w warunkach wysokich temperatur, sprzyja wypadkom podczas wykonywanej pracy. Ponadto Dzieci przebywające na wakacjach, pozostawione bez należytego nadzoru na terenie gospodarstwa narazone są na wiele zagrożeń.

Pamietajcie więc państwo o bezpiecznym użtykowaniu ciągników, maszyn i narzędzie rolniczych, urządzeń, o bezpiecznym transporcie, obsługiwaniu zwierząt i stosowaniu środków ochrony roslin.

  •  Wyposażcie maszyny w osłony i zabezpieczenia przed pochwyceniem, zwłaszcza wały odbioru mocy.
  • Bezwzględnie wyłączajcie silnik ciągnika wychodząc z kabiny a wszelkie naprawy maszyn wykonujcie przy wyłączonym napędzie.
  • Nie przewiźcie osób na ładunkach, błotnikach ciągników, zaczepach oraz innych miekscach do tego nie przeznaczonych.
  • Utrzymujcie ład i porządek na terenie obejścia.
  • Dbajcie obezpieczeństwo prac na wysokościach- w pomieszczeniach gospodarczych, wykopach, zbiornikach i na drabinach.
  • Wychodzcie z kabiny ciągnika twarzą do maszyny z zachowaniem trzypunktowego podparcia a z załadowanej przyczepy schodźcie zawsze po drabinie.
  • Pracujcie w odzieży roboczej oraz obuwiu o należytej przyczepności do podłoża i usztywniającym nogę w stawie skokowym, wyposażeni
    w odpowiednie ochrony pracy.
  • Uważajcie też na kleszcze zabezpieczając skórę przed ich ukąszeniem

 

23 czerwca 2017
Czytaj więcej o: Ogłoszenie Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

Wakacje 2017

W okresie wakacji 2017 roku KRUS zorganizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników uorawnionych do świadczeń Kasy, na których wypoczynek będzie łączony z programem rehabilitacji leczniczej w zakresie:

- wad i chorób narzadów ruchu

- chorób układu oddechowego

 

Dla dziecie z rterenu województwa lubelskiego:

- Turnus rehabilitacyjny dla dzieci z wadami i chorobami układu ruchu zorganizowany zostanie w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu Zdroju w terminie 16.07* 07.08.2017 r.

- Turnus rehabilitacyjny dla dzieci z chorobami układu oddechowego zorganizowany zostanie w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS   w Iwoniczu Zdroju w terminie 18.07 - 07.08.2017 r.

Szczegółowe informacje w Oddziale Regionalnym/ Placówkach Terenowych KRUS Lublin lub na stronie internetowej www.krus.gpv.pl . Wnioski nalezy składać w nieprzekraczalnym terminie do 05.05. 2017 w Placówce Terenowej KRUS w Biłgoraju.

23 czerwca 2017
Czytaj więcej o: Wakacje 2017

Impreza pn. „Bal w Krainie Książki”

Powiększ zdjęcie

Ponad setka dzieci z Aleksandrowa przebranych za swoich ulubionych bohaterów literackich uczestniczyła 5 czerwca w „Balu w Krainie Książki”. Impreza odbyła się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (3-10 czerwca 2017), który  w tym roku przebiega pod hasłem „Czytanie zbliża”. Jego pomysłodawcą jest Fundacja ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”.

W imprezie uczestniczyły dzieci z Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie-grupy pięciolatków i sześciolatków oraz z klasy pierwszej i klas drugich ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie pod opieką swoich wychowawczyń.  Maluchy tworzyły barwny korowód różnorodnych postaci bajkowych.

8 czerwca 2017
Czytaj więcej o: Impreza pn. „Bal w Krainie Książki”

Noc Bibliotek w Aleksandrowie

Powiększ zdjęcie

„Noc Bibliotek” w aleksandrowskiej bibliotece tak jak w całej Polsce odbyła się z trzeciego na czwartego czerwca pod hasłem „Czytanie porusza”.
Było to noc literacka, kameralna i pod znakiem kreatywności oraz dobrej zabawy. Uczestniczyła w niej młodzież w wieku 13-15 lat. Impreza jak co roku rozpoczęła się od tajemniczej wyprawy po zakamarkach budynku w poszukiwaniu śpiworów i słuchania dźwięków. Potem oglądaliśmy transmisję Nocy Bibliotek z głównego sztabu w Warszawie wsłuchując się w ciekawą dyskusję i głośne czytanie opowiadań z książki „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach” w wykonaniu Małgorzaty Ostrowskiej- Królikowskiej.

8 czerwca 2017
Czytaj więcej o: Noc Bibliotek w Aleksandrowie

Zaproszenie na XIX Sesję Rady Gminy Aleksandrów