Gmina Aleksandrów

Strona główna

Najnowsze aktualności

Zaproszenie na XIX Sesję Rady Gminy Aleksandrów

Książki i sesja fotograficzna

Powiększ zdjęcie

Projekt „Za drzwiami wyobraźni” realizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczna w Aleksandrowie w pełni. Został on dofinasowany przez Firmę Model Opakowania Sp. z o. o. z siedzibą w Biłgoraju w kwocie 2000 tysięcy złotych i dzięki temu dzieci i młodzież może rozwijać swoje zainteresowania literackie, plastyczne i fotograficzne. Obecnie młodzież z Gimnazjum im. kard Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie na warsztatach fotograficznych „Z książki do wyobraźni” wykonywała według własnych pomysłów fotografie wybranych postaci literackich.

22 maja 2017
Czytaj więcej o: Książki i sesja fotograficzna

Powiatowy konkurs głośnego czytania „Radość czytania- 2017”- XVI edycja - eliminacje gminne 12.05.2017 r.

Powiększ zdjęcie

Wśród wiosennych bukietów i książek  2 maja przez półtorej godziny delektowaliśmy się interpretacjami przygotowanymi przez uczniów szkoły podstawowej wybranych fragmentów literackich. W tym dniu Gminnej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie odbyły się eliminacje gminne Powiatowego konkursu czytelniczego pn. „Radość czytania’ 2017” ogłoszonego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Biłgoraju.

16 maja 2017
Czytaj więcej o: Powiatowy konkurs głośnego czytania „Radość czytania- 2017”- XVI edycja - eliminacje gminne 12.05.2017 r.

Podsumowanie X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „Malowane Poezją”

Powiększ zdjęcie

Od recytacji wiersza Wisławy Szymborskiej „Radość pisania”, który tak pięknie oddaje malowanie obrazów słowem w wykonaniu gimnazjalistki Kamili Czerniak rozpoczęło się 11 maja w Aleksandrowie uroczyste podsumowanie konkursu „Malowane poezją”.

Na przełomie 2016 r. i 2017 r. Gminna Biblioteka Publiczna wspólnie z Biblioteką Szkolną i Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny, Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Urzędem Gminy  w Aleksandrowie zorganizowała już dziesiątą edycję konkursu plastycznego pn. „MALOWANE POEZJĄ” o zasięgu ogólnopolskim dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Patronat honorowy nad nim objęli: Polska Izba Książki, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Wójt Gminy Aleksandrów, natomiast patronat medialny: „Portal Księgarski”, „Poradnik Bibliotekarza, „Guliwer” i „Nowa Gazeta Biłgorajska”.

16 maja 2017
Czytaj więcej o: Podsumowanie X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „Malowane Poezją”

Ostrzeżenie o przymrozkach

W z wiązku z prognozami IMGW, informujemy mieszkańców gminy o możliwości wystąpienia w nocy z dnia 09.05.2017 r. na 10.05.2017 r. spadku temperatury od -3 st C do -1 st C.

8 maja 2017
Czytaj więcej o: Ostrzeżenie o przymrozkach

Grażyna Bąkiewicz w Aleksandrowie

Powiększ zdjęcie

Grażyna Bąkiewicz – pisarka, historyk, nauczyciel, dziennikarka. W 1978 r. ukończyła historię na Uniwersytecie Łódzkim. Po sukcesie w ogólnopolskim konkursie na bajkę (1985) zajęła się pisaniem, najpierw dla dzieci, potem dla młodzieży i dorosłych. Za debiutancką powieść O melba otrzymała I nagrodę IBBY (Książka Roku 2002). Kolejne książki utrwaliły jej pozycję jako jednej z najlepszych polskich pisarek literatury młodzieżowej. Mieszka w Łodzi.

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gra%C5%BCyna_B%C4%85kiewicz

Pisarka Grażyna Bąkiewicz spotkała się z czytelnikami w Aleksandrowie 27 kwietnia bieżącego roku. W wydarzeniu tym uczestniczyła młodzież  z Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie i Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie oraz Dyskusyjny Klub Książki „Okładka”.

2 maja 2017
Czytaj więcej o: Grażyna Bąkiewicz w Aleksandrowie

Projekt: Rozwój przedsiębiorczości BARRdzo dobrym sposobem na zwiększenie aktywności zawodowej mieszkańców Lubelszczyzny

I RUNDA REKRUTACJI DO PROJEKTU ROZPOCZĘTA  !!!

Termin składania dok. rekrutacyjnych dla I rundy do 4.05.2017r. godz. 14.00

ZAPRASZAMY

osoby w wieku 30+ zamierzające  rozpocząć działalność gospodarczą zamieszkałe na terenie województwa lubelskiego, które nie prowadziły działalności gospodarczej w przeciągu ostatnich 12 m-cy przed przystąpieniem do projektu i pozostają bez pracy oraz należące do minimum jednej z grup osób tj.: osoby 50+, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby o niskich kwalifikacjach.

Celem głównym projektu jest rozwój przedsiębiorczości jako jednej z form skutecznego przeciwdziałania bezrobociu, podnoszenia aktywności zawodowej mieszkańców Lubelszczyzny poprzez kompleksowe wsparcie przy tworzeniu nowych przedsiębiorstw co zapewni skuteczną aktywizację zawodową grupy docelowej i trwałość powstałych miejsc pracy, w  tym także w ramach samozatrudnienia.

2 maja 2017
Czytaj więcej o: Projekt: Rozwój przedsiębiorczości BARRdzo dobrym sposobem na zwiększenie aktywności zawodowej mieszkańców Lubelszczyzny

Zadrzewiamy przedszkolne place

Powiększ zdjęcie

Wójt Józef Henryk Biały zorganizował akcję sadzenia drzew na placach  przedszkola „Leśne Skrzaty”. Adekwatnie do nazwy ulicy Klonowej, przy której znajduje się przedszkole w  Aleksandrowie Pierwszym posadzono klony natomiast na placach zabaw zarówno przy ulicy Klonowej jak i Wesołej pojawiły się  lipy, wierzby, kasztanowce, jarzębiny oraz platany.

W akcji sadzenia 200 młodych drzewek , przekazanych przez Nadleśnictwo Józefów i  Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski, uczestniczył Wójt Gminy oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Józefów -   Stanisław Nawrocki wraz z pracownikami.

26 kwietnia 2017
Czytaj więcej o: Zadrzewiamy przedszkolne place