Światowy Dzień Zdrowia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 marca 2017

logo PIS

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
23-400 Biłgoraj,  ul. Dąbrowskiego 15 skr. poczt. 15
tel. (0-84) 686-15-22, faks (0-84) 686-01-20
email: psse.bilgoraj@pis.gov.pl

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Biłgoraju informuje, że jak co roku Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Daje nam unikalną możliwość mobilizacji działań poświęconych konkretnym zagadnieniom i problemom zdrowotnym, ważnym dla ludzi na całym świecie. Tematem przewodnim kampanii z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017 jest depresja.

Depresja to choroba charakteryzująca się uporczywie utrzymującym się uczuciem smutku, utratą zainteresowania czynnościami, które na ogół sprawiają chorej osobie przyjemność. Często towarzyszy jej niezdolność do wykonywania codziennych czynności i stan ten utrzymuje się co najmniej przez okres dwóch tygodni. Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk, we wszystkich krajach. Na całym świecie zwiększa się występowanie powszechnych zaburzeń psychicznych. W latach 1990 – 2013, liczba osób cierpiących na depresję i/lub zaburzenia lękowe wzrosła bez mała o 50%. Niemal 10% ludności świata cierpi na jedno lub oba z tych zaburzeń. W skali globalnej udział depresji w latach życia z  niepełnosprawnością wynosi 10%. W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o organizowanie rożnych działań i wydarzeń w dniu obchodów Światowego Dnia Zdrowia a także przez cały rok, ponieważ jest to roczna kampania.

W załączeniu przesyłamy informacje i ulotki opracowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Więcej informacji na stronie: www.pssebilgoraj.nbip.pl