Barbara Gawryluk w Aleksandrowie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 kwietnia 2018

W dniu 09 kwietnia 2018 roku gościem Dyskusyjnego Klubu Książki „Okładka” i Gminnej Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie była znana autorka książek dla dzieci, dziennikarka radiowa i tłumaczka szwedzkiej literatury dziecięcej - Barbara Gawryluk.

Pisarka spotkała się z Dyskusyjnym Klubem Książki „Okładka” i dziećmi z klas trzecich i czwartych ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie. Autorka ma na swoim koncie wiele nagród literackich. Między innymi została wyróżniona przez dziecięce jury polskiej sekcji IBBY za książkę Dżok. Legenda o psiej wierności w konkursie na Dziecięcy Bestseller Roku 2007. Laureatka za rok 2009 Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę Zuzanka z pistacjowego domu. Laureatka nagrody IBBY za upowszechnianie czytelnictwa (w Radiu Kraków prowadzi autorski program „Alfabet” o literaturze dla dzieci i audycję „Książka na szóstkę”).

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pisarka rozpoczęła je od prezentacji książki „Mali bohaterowie”, opowiadającej o dzieciach, które wykazały się dużą odwagą i uratowały komuś życie. Prezentowała również inne swoje książki i uroczym radiowym głosem czytała fragmenty niektórych z nich. Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały tych niezwykłych opowieści literackich, opartych na autentycznych wydarzeniach. W przeważającej liczbie książek autorstwa Barbary Gawryluk głównymi bohaterami są zwierzęta. Dzieci dowiedziały się o jednej z krakowskich atrakcji turystycznych, jaką jest pomnik psa Dżoka czy małej foczce o imieniu Klifka. Pisarka okazała się bardzo ciepłą osobą czym zjednała sobie bardzo szybko aleksandrowskich czytelników.  W końcowej części spotkania odpowiadała na pytania zadane przez publiczność. Następnie został podsumowany konkurs plastyczny pn. „Ilustrujemy książki Barbary Gawryluk”. Dyplomy i książki z autografem laureatom wręczyła sama pisarka a dzieci przekazały jej na pamiątkę swoje rysunki.  Na zakończenie autorka podpisywała czytelnikom swoje książki.  Potem klubowiczki wręczyły jej pamiątkowe podziękowanie.

Spotkanie zostało sfinansowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, który jest realizowany we współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lubinie.  W jego organizację zaangażowali się także bibliotekarze  z biblioteki szkolnej oraz wychowawcy klas trzecich i czwartych ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie. 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-04-12
Data publikacji:2018-04-12
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:449