Czytak Plus i Czytak NPN dla osób niewidomych i słabo widzących

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 listopada 2017

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2017” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie dwa urządzenia, które są przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące. Są to: Czytak Plus odpowiedni dla wymagających czytelników, którzy mogą dzięki niemu słuchać książek w różnych formatach, a także korzystać z dyktafonu i radia; Czytak NPN –bardzo proste urządzenie, przyjazne osobom starszym, które w nieskomplikowany sposób pozwoli czytelnikom skorzystać z dobrodziejstw książki mówionej. Na podstawie umowy użyczenia nasza placówka może wypożyczać urządzenia osobom niewidzącym i słabo widzącym. Dzięki wsparciu Ministra Kultury czytelnicy z dysfunkcją wzroku mają łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków. Stowarzyszanie „Larix”od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabo widzących. We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka wciąż powiększa księgozbiór o nowe ciekawe pozycje.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do korzystania z tej usługi. Szczegółowe informacje można uzyskać bezpośrednio w bibliotece lub tel. 84 6875003 i e-mail: gbpaleksandrow@wp.pl .

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-11-20
Data publikacji:2017-11-20
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:553