Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

INFORMACJA Urząd Gminy Aleksandrów, uprzejmie informuje o spotkaniu, które odbyło się w dniu 03 października 2018r UG Aleksandrów

Organizatorem spotkania było Ministerstwo Środowiska w ramach projektu „czyste powietrze”. Wyjaśnień udzielała przedstawicielka Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Program przewiduje dofinansowanie m.in. na: wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe - węgiel), oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła spełniających wymagania programu - docieplenie przegród budynku -  wymianę stolarki okiennej i drzwiowej - montaż lub modernizacje instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej - instalacje odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej) - montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

4 października 2018
Czytaj więcej o: INFORMACJA Urząd Gminy Aleksandrów, uprzejmie informuje o spotkaniu, które odbyło się w dniu 03 października 2018r UG Aleksandrów

Projekt „MAŁA KSIĄŻKA- WIELKI CZŁOWIEK” w Aleksandrowie

Przejdź do - Projekt „MAŁA KSIĄŻKA- WIELKI CZŁOWIEK” w Aleksandrowie

Trzylatki z Aleksandrowa 27 września bieżącego roku otrzymały Wyprawki Czytelnicze. Zadziało się to dzięki temu, że Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie zakwalifikowała się do udziału w projekcie „Z Książką na Start” realizowanym przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”. Partnerem aleksandrowskiej biblioteki w  prowadzeniu projektu zostało Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie. 

 

2 października 2018
Czytaj więcej o: Projekt „MAŁA KSIĄŻKA- WIELKI CZŁOWIEK” w Aleksandrowie

79 Rocznica Walk Wrześniowych pod Aleksandrowem- FOTORELACJA

Przejdź do - 79 Rocznica Walk Wrześniowych pod Aleksandrowem- FOTORELACJA

W dniu 30.09.2018 na Cmentarzu Wojennym w Sigle oraz na Polanie Dąbrowa odbyły się uroczystości upamiętniające 79 rocznicę walk Wrześniowych Pod Aleksandrowem. Punktualnie o godzinie 12.30 delegacje władz samorządowych, związków kombatanckich, młodzieży szkolnej oraz pozostałych pocztów sztandarowych złożyły wieńce i zapaliły znicze przy pomniku upamiętniającym Partyzantów i wszystkich poległych podczas walk wrześniowych w okolicach Aleksandrowa.

Drugą część obchodów, -która odbyła się na Polanie Dąbrowa- uświetniła część artystyczna przygotowana przez młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie. Podczas występów zaprezentował się także Ludowy Zespół Śpiewaczy‘Aleksandrowiacy’, Gminna Orkiestra Dęta oraz Chór Parafialny ‘Stanislaus’ z Górecka Kościelnego.
Ważnym punktem była Msza Święta odprawiona przez proboszcza parafii. Św. Stanisława w Górecku Kościelnym — ks. Jarosława Kędrę

Zgodnie z tradycją panującą podczas imprez i uroczystości na terenie naszej gminy. Po części oficjalnej wszyscy zgromadzenie goście, jak i mieszkańcy mogli posilić się pysznym bigosem przygotowanym na podstawie wojskowej receptury.


Zapraszamy do obejrzenia FOTOGALERII z tego wydarzenia. 

1 października 2018

Akcja poboru krwi, zorganizowana przez Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Aleksandrowie

Przejdź do - Akcja poboru krwi, zorganizowana  przez Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Aleksandrowie

"Oddając własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to gest wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To DAR ŻYCIA ... Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich krajach świata".

/Jan Paweł II, Światowy Dzień Krwiodawców - 2004 r./

 W niedzielę 23 września 2018 r. w sali konferencyjnej  Urzędu Gminy, odbyła się kolejna akcja poboru krwi, zorganizowana jak zwykle przez Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Aleksandrowie. Przypominamy, że pomysłodawcą założenia klubu i jego prezesem jest Agata Swacha (Aleksandrów Trzeci). Krew pobierał jak zwykle profesjonalny i zaprzyjaźniony już z nami zespół z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tomaszowie Lubelskim.  Zgłosiło się 37 siedem osób , którzy oddali łącznie 16 litrów krwi.  


26 września 2018
Czytaj więcej o: Akcja poboru krwi, zorganizowana przez Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Aleksandrowie

Aleksandrów na Targach Ekonomi Społecznej w Lublinie

Przejdź do - Aleksandrów na Targach Ekonomi Społecznej w Lublinie

8 września 2018 r. delegacja kobiet i młodzieży już drugi raz uczestniczyła w Targach Ekonomii Społecznej, które odbyły się w Lublinie. Można było spróbować regionalnych przysmaków przygotowanych przez aleksandrowskie gospodynie, pośpiewać razem z "Aleksandrowiakami", zatańczyć z naszą młodzieżą. Było bardzo wesoło, dużo smiechu zabawy i smacznych wspomnień. 

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili siędo przygotowania naszego stoiska. Za umożliwienie wyjazdu serdeczne podziękowania składamy LGD "Ziemia Biłgorajska" oraz wójtowi Gminy Aleksandrów. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

24 września 2018

Galeria

  • Powiększ zdjęcie