Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - INFORMACJA WOJEWODY LUBELSKIEGO z dnia 14 września 2021 r.

INFORMACJA WOJEWODY LUBELSKIEGO z dnia 14 września 2021 r.

16 września 2021

Na podstawie art. 46 ust. 6 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2020 r. poz. 1845, z późn. zm.) informuję, że 31 sierpnia br. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z 27 sierpnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

Przejdź do - Witaj Szkoło

Witaj Szkoło

1 września 2021

Witaj szkoło!

Czas wakacji dobiegł końca. Pierwszego września mury szkoły wypełniły się gwarem dzieci. Tuż po pierwszym dzwonku nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Powitania dzieci klas 1-5 dokonała Wicedyrektor Szkoły Pani Dorota Lipian w budynku Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie Pierwszym, natomiast dzieci klas 6-8 Wicedyrektor Pani Anna Ksiądz w Aleksandrowie Trzecim.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego szkoły oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie pani dyrektor wspomniała o wybuchu drugiej wojny światowej, po czym jedna z uczennic nakreśliła wydarzenia związane z datą 1-szego września. Zaproszeni na uroczystość księża pobłogosławili uczniom i pracownikom szkoły. Głos zabrał także Wójt Gminy Józef Biały. Zapewnił on uczniów, że będzie czuwał nad ich dobrem oraz życzył im sukcesów i wysokich osiągnięć.

Obie panie prowadzące przypomniały zasady bezpieczeństwa panujące w szkole oraz przypomniały normy obowiązujące w czasie podwyższonego reżimu sanitarnego.

Do Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie w roku szkolnym 2021/2022 uczęszczać będzie łącznie 264 dzieci. W Aleksandrowie Pierwszym 149 dzieci – 10 klas, i w Aleksandrowie Trzecim 115 dzieci – 7 klas.

Przejdź do - Powiatowe dożynki w Biszczy

Powiatowe dożynki w Biszczy

1 września 2021

W tym roku dożynki powiatowe odbyły się 29.08.2021 w gminie Biszcza. Do wspólnego świętowania zaprosili Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip oraz wójt gminy Biszcza Zbigniew Pyczko. W uroczystościach nie zabrakło również przedstawicieli gminy Aleksandrów.

Czytaj więcej o: Powiatowe dożynki w Biszczy
Przejdź do - Aktywne seniorki

Aktywne seniorki

4 sierpnia 2021

W środowe przedpołudnie odbyło się spotkanie przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich w Aleksandrowie w ramach projektu „Zaangażowanie ma znaczenie”.

Czytaj więcej o: Aktywne seniorki

Program Dobry Start wypłata świadczenia 300+

4 sierpnia 2021

od 1 lipca 2021 r. świadczenie w ramach programu Dobry Start (tzw. 300+) przyzna i wypłaci Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada wyłącznie drogą elektroniczną.             

 

Czytaj więcej o: Program Dobry Start wypłata świadczenia 300+

Zaproszenie - Studia Podyplomowe SGH Akademia Finansów Samorządu Terytorialnego

7 lipca 2021
Szanowni Państwo,

informujemy, że w październiku 2021 r. uruchamiamy IV edycję Podyplomowych Studiów Akademia Finansów Samorządu Terytorialnego prowadzonych przez Katedrę Ekonomiki i Finansów - Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

 

 

Czytaj więcej o: Zaproszenie - Studia Podyplomowe SGH Akademia Finansów Samorządu Terytorialnego

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:
Data publikacji:
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin: