VI edycji powiatowego konkursu poświęconego regionalizmowi „Pielęgnując przeszłość, tworzymy przyszłość”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 maja 2023

18 maja 2023 roku odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji powiatowego  konkursu poświęconego regionalizmowi „Pielęgnując przeszłość, tworzymy przyszłość” w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju. Konkurs przebiegał pod patronatem: Starosty Biłgorajskiego, Burmistrza Miasta Biłgoraj, Biłgorajskiego Towarzystwa Regionalnego, Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Biłgorajska” . Jego głównymi celami było: upowszechnianie i promocja wiedzy o ZIEMI OJCZYSTEJ, powiększanie zasobów o tematyce lokalnej i regionalnej, pogłębianie współpracy z lokalnymi partnerami.

 

Nagrodę w etapie powiatowym otrzymała Izabela Rykowska za pracę „Tak się mówiło na Bukowcu i w  Aleksandrowie. Słownik „gwary” używanej  do lat 70- tych XX wieku w miejscowościach Bukowiec i  Aleksandrów”. Pamiątkowe dyplomy i nagrody za udział otrzymali również: Jadwiga Halina Sędłak -praca „O ukochanej babci i gnieździe rodzinnym” i  Aleksander Komada- film „Wspomnienia mojej prababci”. Dziękujemy wszystkim za podjęcie trudu zachowania naszego dziedzictwa i wykonanie pięknych prac.  

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie realizowała w ramach konkursu różnorodne działania  od stycznia do grudnia 2022 roku.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-05-26
Data publikacji:2023-05-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:744