Zdrowie
Artykuły
Bezpłatna mammografia
Zapraszamy mieszkanki województwa lubelskiego na bezpłatną mammografię!
- Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet w Polsce.
W początkowym okresie nie daje on żadnych objawów, a wcześnie wykryty jest uleczalny. - Dlatego tak ważne jest, aby kobiety poddawały się regularnym badaniom mammograficznym, które pozwalają wykryć nawet najmniejsze zmiany.
- Kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na dwa lata mogą zrobić mammografię bezpłatnie i bez skierowania.
Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza kobiety pomiędzy 45–74 rokiem życia na bezpłatne badania mammograficzne w ramach programu profilaktyki raka piersi. Więcej o Programie Profilaktyki Raka Piersi
Bezpłatna cytologia
Zapraszamy mieszkanki województwa lubelskiego na bezpłatną cytologię!
- Rak szyjki macicy to obecnie jeden z najczęstszych nowotworów u kobiet w Polsce.
- Wykryty na wczesnym etapie jest wyleczalny w 99% przypadków.
- Panie od 25 do 64 roku życia mają prawo do bezpłatnych badań cytologicznych w Programie Profilaktyki Raka Szyjki Macicy finansowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
- Zgłaszalność na profilaktyczną cytologię w województwie lubelskim wynosi zaledwie 12,5 % i bardzo się różni w zależności od gminy
Wszystkie panie od 25 do 64 roku życia mają prawo do bezpłatnej cytologii co trzy lata w ramach Programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.
Rak szyjki macicy wykryty na wczesnym etapie, jest wyleczalny w ponad 99% przypadków. Niestety, co roku około 1400 kobiet w Polsce z umiera z jego powodu, ponieważ wykryty został w zaawansowanym stadium.
Pamiętajmy, nie są to tylko liczby. Pod każdą z nich, kryje się zdrowie i życie kobiet, które możemy uratować.
Bezpłatne badanie wzroku
Bezpłatna mammografia dla mieszkanek województwa lubelskiego
Zapraszamy mieszkanki województwa lubelskiego na bezpłatną mammografię!
- Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet w Polsce.
W początkowym okresie nie daje on żadnych objawów, ale wcześnie wykryty jest uleczalny. - Dlatego tak ważne jest, aby kobiety poddawały się regularnym badaniom mammograficznym, które pozwalają wykryć nawet najmniejsze zmiany.
- Kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na dwa lata mogą zrobić mammografię bezpłatnie i bez skierowania.
Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza kobiety pomiędzy 45–74 rokiem życia na bezpłatne badania mammograficzne w ramach programu profilaktyki raka piersi. Więcej o Programie Profilaktyki Raka Piersi
Rozwiń Metryka
| Podmiot udostępniający informację: | |
|---|---|
| Data utworzenia: | |
| Data publikacji: | |
| Osoba sporządzająca dokument: | |
| Osoba wprowadzająca dokument: | |
| Liczba odwiedzin: |




























