Akcja „Książka z dedykacją”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 grudnia 2023

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny w  Aleksandrowie prowadziła akcję „Książka z dedykacją”. Głównym organizatorem akcji jest Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju.

Od 21 do 28 listopada bieżącego roku były zbierane książki dla mieszkańców DomuPomocy Społecznej dla Kombatantów w Biłgoraju. Czytelnicy i uczniowie szkoły podstawowej przynieśli kilkadziesiąt książek. Były to  powieści współczesne i klasyka, poradniki oraz  regionalia. W ramach akcji mieszkańcy Aleksandrowa, (a szczególnie uczniowie szkoły podstawowej) nie tylko przynosili książki ale także uczniowie kl. VI- VII własnoręcznie wykonali piękne kartki świąteczne pod opieką nauczyciela plastyki pani Kazimiery Bielak. Kartki własnoręcznie też wykonały dla seniorów dzieci z kl. II b pod opieką wychowawczyni Aliny Kukiełki. 

Zebrane książki oraz wykonane kartki świąteczne (prawie sześćdziesiąt) przez młodzież i dzieci zostały przekazane za pośrednictwem MiPBP w Biłgoraju seniorom z DomuPomocy Społecznej dla Kombatantów w Biłgoraju. Dziękujemy dyrekcji szkoły podstawowej, nauczycielowi plastyki, opiekunom wolontariatu, szkolnemu kołu wolontariatu, uczniom i rodzicom oraz czytelnikom biblioteki za włączenie się do tej akcji.

Mamy nadzieję, że książki i kartki świąteczne z życzeniami z Aleksandrowa  przyniosły seniorom wiele radości.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-12-07
Data publikacji:2023-12-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:328